Przed nami Wielka Ogrodowa Majówka!

Ogrody Tematyczne Hortulus czynne są codziennie! Od poniedziałku do soboty w godzinach 9:30 – 19:00, w niedziele i święta w godzinach 10:00 – 18:00.

Nadeszła wyczekiwana przez większość z Nas wiosna. Przyniosła ze sobą sporo słońca, które obudziło przyrodę z zimowego snu. Pogoda w ostatnim czasie Nas nie rozpieszczała, ale ma się to zdecydowanie zmienić. Zapowiada się słoneczna MAJÓWKA, co zdecydowanie zachęca do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Niewątpliwie, Ogrody Hortulus w Dobrzycy są miejscem idealnym na wiosenne spacery. To tu od ponad 30 lat, z miłością i pasją do przyrody, tworzone są ogrody pokazowe. Ogrody Hortulus w Dobrzycy to miejsce na Polskiej mapie nadmorskich atrakcji, które o każdej porze roku wygląda inaczej i które wciąż się zmienia.

Aktualnie Ogrody Tematyczne Hortulus, zalane mnóstwem barw, przypominają Holandię. Wszystko to za sprawą tysięcy tulipanów, które właśnie przeżywają pełnię kwitnienia. Jesienią zasadzonych zostało blisko 80 tys. cebul w ponad 200 odmianach, aby dziś cieszyły oko podczas Festiwalu Tulipanów. Niepowtarzalne, barwne kompozycje zachwycą najbardziej wymagających koneserów. Kolorowe łany tworzą tulipany z grupy Rembrandta, Darwina, papuzie, piłkowane czy piwoniowe. Wśród nich są również odmiany pospolite i rzadkie, oszałamiające kolorami i bogactwem kształtów.

Pobyt w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy umila śpiew ptaków, a słodka woń kwiatów wycisza i uspokaja. Tulipanom towarzyszą również inne rośliny cebulowe takiej jak narcyzy, hiacynty i żonkile. Wiosna to również okres kwitnienia krzewów i drzew ozdobnych, takich jak: migdałki, wiśnie japońskie czy pigwowce. Ogród japoński zdobić będą niebawem azalie wielkokwiatowe oraz odmiany azalii japońskich. Zaczynie się również najpiękniejszy okres dla rododendronów, późnych odmian magnolii i bzów.

Już dziś warto zaplanować sobie wycieczkę do Ogrodów Tematycznych Hortulus w Dobrzycy. Takiego wydarzenia nie można przegapić.