Ogrody Hortulus w Dobrzycy to wyjątkowe miejsce, które oferuje możliwość zwiedzania indywidualnego jak i z przewodnikiem, zarówno w Ogrodzie Tematycznym, jak i w Ogrodach Hortulus Spectabilis. Każdy z tych ogrodów ma swoje unikalne cechy, które zachwycają odwiedzających i pozwalają na chwilę wytchnienia w malowniczym otoczeniu natury.

Zwiedzanie Ogrodu Tematycznego z przewodnikiem trwa około 55 minut. W tym czasie uczestnicy mają okazję poznać najciekawsze rośliny rosnące w ogrodach i dowiedzieć się więcej o historii ogrodów Hortulus oraz inspiracjach, które przyświecały tworzeniu poszczególnych ogrodów.

Z kolei wycieczka po Ogrodach Hortulus Spectabilis trwa 90 minut i zapewnia jeszcze bardziej rozbudowane doświadczenie. Ten kompleks ogrodów słynie z imponujących aranżacji i spektakularnych widoków, które zapierają dech w piersiach. 

Nasi przewodnicy to doświadczeni ogrodnicy, którzy chętnie dzielą się swoją ogromną wiedzą, odpowiadając na pytania i dostarczając ciekawostek związanych z pielęgnacją roślin. Oprócz przekazywania faktów, przewodnicy często dzielą się ciekawostkami i anegdotami, które mogą umknąć przy samodzielnym zwiedzaniu.

Istnieje możliwość rezerwacji posiłków dla grup lub kawy/herbaty, soku/wody z cytryną, deseru lodowego bądź ciasta.

Na Państwa życzenie przygotujemy również posiłki uwzględniające różne diety.

Rezerwacje można składać zarówno mailowo, jak i telefonicznie. Istnieje także możliwość organizacji specjalnych prelekcji, które są wyceniane indywidualnie. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 515824450 lub przez e-mail biuro@hortulus.com.pl

 

Porady i wskazówki dla nauczycieli

Ogrody Hortulus w Dobrzycy to wyjątkowe miejsce łączące wypoczynek, zabawę oraz naukę poprzez kontakt z naturą. W naszych założeniach poza doznaniami estetycznymi ogród ma również pełnić rolę edukacyjną. Ogrody Hortulus to doskonałe miejsce dla kreatywnego kontaktu dzieci oraz młodzieży z naturą. Zachęcamy do współpracy szkoły, ośrodki edukacyjne oraz inne instytucje działające na rzecz edukacji. Chętnie podejmiemy współprace.

Zapraszamy do wspólnej realizacji projektów i kampanii edukacyjnych!

Masz ciekawy program edukacyjny? Skontaktuj się z nami marketing@hortulus.com.pl lub 662 357 654

Zapraszamy do odkrywania piękna Ogrodów Hortulus z naszymi przewodnikami!