O szkółce Oferta roślin Cennik B2B

Szkółka roślin ozdobnych

Nasza Szkółka Roślin Ozdobnych Hortulus, podobnie jak Ogrody Hortulus założona została od podstaw w 1992 roku w Dobrzycy koło Koszalina.

To już dziś ponad 30 lat doświadczeń i pracy naszych ogrodników i specjalistów przy pielęgnacji i rozmnażaniu roślin, powoduje że rośliny charakteryzują się wysoką jakością i zdrowotnością.

Szkółka Hortulus w Dobrzycy od ponad 25 lat należy do Związku Szkółkarzy Polskich. Produkowane przez nas rośliny są zgodne ze standardami produkcji szkółkarskiej. Nasza produkcja jest jedną z  największych produkcji w Polsce. Produkujemy krzewy i byliny w głównej mierze z naszych mateczników. Trawy i byliny rozmnażane są z założeń kolekcji ogrodowej. W asortymencie posiadamy krzewy liściaste, iglaste, byliny, trawy, zioła i pnącza, które można zakupić w cenie detalicznej oraz hurtowej w naszym Centrum Ogrodniczym w Dobrzycy.

Oferujemy około 3600 gatunków, odmian drzew i krzewów liściastych, roślin iglastych, ziół, bylin i pnączy. Zaopatrujemy centra ogrodnicze w całej Polsce, firmy terenów zieleni oraz firm deweloperskich, oferując cały asortyment szkółki Hortulus w cenach zbytu (B2B).

W naszej ofercie znajdziecie nie tylko kilka tysięcy taksonów ale także wiele unikatowych, niszowych, rzadko spotykanych roślin, które z pewnością mogą być atrakcyjne dla kolekcjonerów. Produkcja roślin egzotycznych i rzadkich, jak na warunki Polski – umożliwia nam łagodny, morski klimat (strefa mrozoodporności 8a).

 

 

Duża wilgotność powietrza oraz brak ostrych zim sprawiają, że rośliny z naszej Szkółki są w świetnej kondycji, są dobrze wybarwione i zdrowe. Wszystkie rośliny, od sadzonek po okazy dorosłe, zimują u nas w warunkach naturalnych, dzięki temu są zahartowane i silne oraz dostępne również w okresie zimy.

W produkcji wykorzystujemy w głównej mierze wszelkie możliwe metody naturalnej i proekologicznej uprawy z wykorzystaniem naturalnych podłoży oraz nawozów.  Do sadzenia roślin wykorzystujemy mieszankę z torfu i gliną przygotowaną w Szkółce Roślin Ozdobnych Hortulus. Rośliny o dużym zapotrzebowaniu składników pokarmowych są nawożone nawozami długodziałającymi typu Osmocote, co gwarantuje wysoką jakość roślin.

 

Rośliny produkujemy w doniczkach od 1L do 30L, co umożliwia ich bezpieczne sadzenie przez cały rok. Produkujemy również szeroki wybór bylin: od gatunków do ogrodów skalnych, przez naturalistyczne, do egzotycznych. Byliny produkujemy głównie w pojemnikach 1-3L.   

Corocznie w Szkółce Roślin Ozdobnych Hortulus w Dobrzycy zwiększana jest produkcja roślin wieloletnich gruncie takich jak: tuje, cyprysiki, jodły, świerki. Oferujemy różnej wielkości egzemplarze – nawet do 5 metrów wysokości. Wiele gatunków krzewów produkujemy w długich seriach. Ze względu na różnorodność gatunkową naszego asortymentu można wybrać rośliny ozdobne, które dostosowane są do różnych warunków siedliskowych i klimatycznych.

 

Co roku na sezon letni produkujemy pełną gamę kwiatów jednorocznych, idealnych na rabaty, klomby, balkony oraz tarasy. Nasz asortyment roślin jednorocznych obfituje w przeróżne gatunki i odmiany, które z pewnością dodadzą koloru w Waszych ogrodach i balkonach!

Warto pamiętać, że rośliny ozdobne odwdzięczają się swym pięknem wtedy, gdy zapewnia się im warunki wzrostu zgodne z ich wymaganiami – dlatego chętnie służymy pomocą w uprawie i odpowiadamy na dodatkowe pytania dotyczące wymagań poszczególnych odmian oferowanych roślin ozdobnych.

Wiele okazałych egzemplarzy niespotykanych gatunków i odmian produkowanych w Szkółce Roślin Ozdobnych Hortulus można podziwiać w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i odkrycia fascynującego świata roślin!

 

O Szkółce

WŁASNA PRODUKCJA
OD 1992
PONAD
3600 ODMIAN
ROŚLIN