Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy będą czynne dopiero w drugiej połowie kwietnia, ale nie martwcie się, do tego czasu będziemy Wam wrzucać trochę smaczków. 
Zobaczcie jak przygotowujemy się do otwarcia sezonu 2024.

Myśleliście może, że w Ogrodach Hortulus Spectabilis się obijamy? Nic bardziej mylnego! Piękna pogoda umożliwia nam przygotowanie ogrodu na otwarcie, które już niebawem, bo za miesiąc. Czy zdążymy?!
Jest tyle pracy, że nie wiemy gdzie włożyć ręce. Cięcie drzew, traw, krzewów, przekopywanie ziemi a następnie tworzenie nowych kompozycji, rozłożenie obornika pod różami, plewienie i oczywiście sprzątanie liści, połamanych gałęzi oraz innych pozostałości po zimie. W ruch poszły glebogryzarki spalinowe i ciągnikowe. Przygotowujemy ziemię pod uprawy warzyw i nowe rabaty kwiatowe, ale tylko w niektórych miejscach bo w naszym ogrodzie jest bardzo mokro. Dzielimy i przesadzamy między innymi trawy ozdobne, które tak uwielbiacie! Będzie ich jeszcze więcej.🥰 Zaczynamy też sadzić cebulę na szczypior, siejemy pomału marchew, pietruszkę, groch i rzodkiewkę. 🌱 Przyłapaliśmy również naszych ogrodników jak czyszczą juki ogrodowe ze starych, suchych liści. 🍂
Pomału do przodu.🥳
 
Czy Wy też macie tyle prac w swoich ogrodach?
Pół żartem pół serio – łączymy się w bólu.
Na szczęście ogród zawsze się odwdzięcza.🥰