plendenorusv

 

Ogrody Tematyczne Hortulus

czynne są od poniedziałku do soboty w godzinach: 9.30 - 16:00

 

Ogrody Hortulus Spectabilis

czynne są od poniedziałku do soboty w godzinach: 10.30 - 15:30

 

Więcej informacji: tel. 602-610-041 

HORTULUS, Dobrzyca 76
76-038 Dobrzyca
zachodniopomorskie

Do Dobrzycy można dojechać:

- z drogi ekspresowej S6 – zjazd z trasy węzłem nr 20 Borkowice – Dobrzyca. Ogrody znajdują się 3 400 m od węzła. Z Koszalina i z Kołobrzegu dojazd zajmuje 15 minut.

- z drogi krajowej nr 11 (łączącej Koszalin z Kołobrzegiem) – zjazd w miejscowości Borkowice. Dojazd tą trasa z Koszalina i z Kołobrzegu zajmuje 20-30 minut.  

- z drogi krajowej nr 6 (stara trasa z Koszalina do Szczecina przez Karlino) - zjazd na skrzyżowaniu Laski Koszalińskie – Popowo, w kierunku Popowo (132,7 km drogi).

 

 

 

 

Dokładne współrzędne geograficzne bramy wjazdowej:

  • N54,18162° | E15,93183°
  • N54° 10' 53,9" | E15° 55' 54,4"
  • N54° 10,898' | E15° 55,907'

 

 

 

 

 

 

 

Dojazd busem z Koszalina
M&S Bus: Koszalin - Dobrzyca. Przystanek początkowy przed dworcem PKP (koło przystanku MZK). Aktualny rozkład jazdy wyłącznie na przystanku lub pod numerem tel. 602 655 260.

Airbus: Koszalin - Dobrzyca -  Strachomino zobacz rozkład

Dojazd busem z Kołobrzegu i Darłówka firma Airbus
Darłówko - Dobrzyca - Kołobrzeg - zobacz rozkład
Kołobrzeg - Dobrzyca - Darłówko - zobacz rozkład
Planowany rozkład może ulec zmianie, linia sezonowa.

 

Wypożycz samochód i dojedź do Ogrodów z Kołobrzegu: VCAR wypożyczalnia samochodów osobowych oraz dostawczych kontakt: 601 905 601 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

Wycieczki zorganizowane z biurem podróży Partner z Kołobrzegu oraz okolic (Mrzeżyna, Dźwirzyna, Pogorzelicy, Niechorza, Rogowa, Grzybowa, Podczela, Sianożęt, Ustronia Morskiego, Sarbinowa): https://bppartner.pl/wycieczka-do-dobrzycy-hortulus.html


 

Bezpłatne parkingi dla samochodów osobowych oraz autokarów wycieczkowych i busów.


 

"Caffebar Barwinek" przy Ogrodach Tematycznych Hortulus oraz "Caffebar Rumianek" na terenie Ogrodów Spectabillis, oferują nie tylko desery i kawę, ale również dania obiadowe i z grilla.


 

Bezpłatne WC.


 

Dla naszych najmłodszych Gości przygotowaliśmy dodatkową atrakcję - place zabaw.


 

Za wszelkie zakupy możesz zapłacić kartą.


 

Chcesz wysłać niepowtarzalną pocztówkę z ogrodów swoim bliskim? Do wyboru kilkadziesiąt autorskich wzorów kartek oraz skrzynka pocztowa z codzienną obsługą.


 

Obowiązuje zakaz wprowadzania wózków dziecięcych, rowerków i innych pojazdów dziecięcych do Ogrodów Tematycznych Hortulus. Prosimy o zabranie ze sobą nosidełka lub chusty dla najmłodszych dzieci.             

W Ogrodach Hortulus Spectabilis wjazd wszelkimi wózkami oraz dziecięcymi rowerkami jest możliwy.


 

Obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt na teren biletowany obu Ogrodów. Dotyczy to wszystkich ras psów i kotów, również noszonych na rękach i w torbach. Podczas zwiedzania ogrodów, psy można zostawiać w specjalnie do tego przygotowanym, zacienionym miejscu z dostępem do wody pitnej. Pamiętajmy, że pies noszony na rękach, nadal pozostaje psem.