plendenorusv

 

Ogrody Tematyczne Hortulus

czynne są od poniedziałku do soboty w godzinach: 9.30 - 16:00

 

Ogrody Hortulus Spectabilis

czynne są od poniedziałku do soboty w godzinach: 10.30 - 15:30

 

Więcej informacji: tel. 602-610-041 

"Rośliny i Zwierzęta - Symbioza Dająca Życie"

 

Uczniowie podczas zajęć dowiadują się, które z posadzonych w ogrodach roślin, dzięki swoim owocom i nasionom pozwalają ptakom i drobnym zwierzętom przetrwać zimę. Prezentowanych jest około 25 gatunków i odmian roślin.

pcq

Program wycieczki:  lekcja przyrody w Ogrodach Tematycznych Hortulus (45 minut). Zajęcia przeprowadzane są w ogrodzie na trasie ścieżki edukacyjnej. Podczas niesprzyjających warunków pogodowych odbywają się w formie prezentacji multimedialnej w sali kominkowej. Grupy do 33 osób są oprowadzane po ogrodach przez jednego przewodnika, większe grupy przez dwóch przewodników, co zapewnia większy komfort lekcji.

Pomoce dydaktyczne:

  1. owoce, nasiona i kwiatostany drzew i krzewów, którymi żywią się ptaki
  2. budki lęgowe
  3. różne rodzaje karmników
  4. karta pracy ucznia
  5. mapa ścieżki edukacyjne

Dodatkowe uwagi:

Opiekunowie wycieczek wstęp bezpłatny (1 opiekun na 10 dzieci).

Parking dla autokarów w obu ogrodach jest bezpłatny.

   

Przy terenie Ogrodów Tematycznych znajdują się: Centrum Ogrodnicze i market "Ogród i Galeria", gdzie można nabyć rośliny i pamiątki, plac zabaw dla dzieci, bezpłatne toalety.
Istnieje możliwość zamówienia posiłku dla grup w jednym z punktów gastronomicznych, zlokalizowanych na terenie ogrodów. Zajęcia edukacyjne odbywają się w Ogrodach Tematycznych. Później grupa może przejechać do Ogrodów Spectabilis, gdzie będzie czekał na nich przewodnik. Po zwiedzaniu ogrodów, przewidziany jest czas wolny i zabawa w labiryncie. Grupy mogą rozegrać zabawę plenerową „Labirynt Mocy”, która jest doskonałym uzupełnieniem edukacyjnej części zwiedzania ogrodów o elementy rekreacyjne.

Całkowity przewidywany czas pobytu (z posiłkiem) w tym wariancie to 4,5 - 5 godzin (w tym 45 minut lekcji).

Więcej informacji na temat Lekcji w Ogrodach TUTAJ >