plendenorusv

 

Ogrody Tematyczne Hortulus

czynne są od poniedziałku do soboty w godzinach: 9.30 - 16:00

 

Ogrody Hortulus Spectabilis

czynne są od poniedziałku do soboty w godzinach: 10.30 - 15:30

 

Więcej informacji: tel. 602-610-041 

 

 

Na blisko 30 ha Szkółki produkowane są rośliny ogrodowe zarówno na potrzeby naszego Centrum Ogrodniczego,  jak i zewnętrznych odbiorców indywidualnych i zbiorowych. 

Oferujemy około 2300 gatunków, odmian drzew i krzewów liściastych, iglastych (w tym świerków i sosen), roślin żywopłotowych, ziół, bylin i pnączy. Produkujemy wiele gatunków egzotycznych jak na warunki Polski - umożliwia to nam łagodny, morski klimat (strefa mrozoodporności 7b). 

Duża wilgotność powietrza, brak ostrych zim sprawiają, że rośliny z naszej Szkółki są w świetnej kondycji, dobrze wybarwione i zdrowe, podobnie jak rośliny w naszych ogrodach tematycznych. Do sadzenia roślin wykorzystujemy głównie własną ziemię - mieszanki z torfem i gliną, uzupełnione nawożeniem Osmocote, co jest gwarancją wysokiej jakości roślin.

 

    

 

Corocznie zwiększa się produkcja roślin wieloletnich w gruncie. Oferujemy różnej wielkości  egzemplarze - nawet do 3 metrów wysokości. Nasza Szkółka zaopatruje centra ogrodnicze w całej Polsce oraz firmy terenów zieleni. Wiele gatunków produkujemy w długich seriach. Nasze rośliny eksportujemy również do państw Unii Europejskiej, głownie do Szwecji, Niemiec oraz Rosji. Przy dużych zamówieniach zapewniamy bezpłatny transport na wózkach CC. Wystawiamy faktury VAT, dołączamy etykiety z kodami.