plendenorusv

 

Ogrody Tematyczne Hortulus

czynne są od poniedziałku do soboty w godzinach: 9.30 - 16:00

 

Ogrody Hortulus Spectabilis

czynne są od poniedziałku do soboty w godzinach: 10.30 - 15:30

 

Więcej informacji: tel. 602-610-041 

Praktyki dla studentów ogrodnictwa, architektury krajobrazu oraz kształtowania terenów zieleni

W terminie: marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik

 

Zapraszamy studentów: ogrodnictwa, architektury krajobrazu, kształtowania terenów zieleni oraz innych kierunków pokrewnych do odbycia płatnych praktyk semestralnych oraz staży zawodowych w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy.

Praktyka odbywa się w takich działach jak:

 • dział produkcji szkółkarskiej roślin
 • centrum ogrodnicze
 • market Ogród i Galeria
 • Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy
 • Ogrody Hortulus Spectabilis

  

Praktyki studenckie w ogrodach Hortulus w Dobrzycy to również możliwość uczestnictwa i realizacji nowego projektu kompleksu ogrodowego Hortulus Spectabilis  www.ogrody-labirynt.com.pl

 

Nowy obiekt ogrodowy Hortulus Spectabilis z wieżą widokową i labiryntem został otwarty we wrześniu 2013 roku i udostępniony do zwiedzania w czerwcu 2014 roku. Obecnie jest to powierzchnia 6 ha ogrodów a docelowo planowane jest i realizowany ogród na powierzchni 30 ha.

Prace prowadzone w ogrodach Hortulus Spectabilis dotyczą tworzenia, projektowania i zakładania nowych ogrodów, inwentaryzacji zieleni, inwentaryzacji planów i projektów już założonych ogrodów tworzenia kolekcji narodowej roślin, cięcia, formowania roślin, pielęgnacji i utrzymania już założonej zieleni. Te działania będą realizowane w ramach praktyki studenckiej lub uczniowskiej, która jest łączona z praktyką na terenie całej firmy Hortulus.

 Informacje ogólne:

 • Studentom wystawiamy certyfikat ukończenia praktyk.
 • Długość praktyki studenckiej od jednego do sześciu miesięcy - nie krótsza niż 1 pełny miesiąc (30 dni).
 • Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy również na praktyki studentów takich kierunków jak: turystyka, agroturystyka, ochrona środowiska, rolnictwom leśnictwo, logistyka, gastronomia, handel i sprzedaż oraz innych kierunków pokrewnych.

     

 

 Praktyki dla uczniów szkół średnich

W terminie: kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień.

Specjalności:

- ogrodnictwo i rolnictwo

- architektura krajobrazu, kształtowanie terenów zieleni, sztuka ogrodowa

- agroturystyka i turystyka, organizacja ruchu turystycznego

- biologia i ochrona środowiska

- gastronomia i żywienie

 Informacje ogólne:

 • Uczniom szkół kierunkowych wystawiamy certyfikat ukończenia praktyk.
 • Przyjmujemy zgłoszenia do odbycia praktyk uczniów szkół średnich indywidualnie (18 lat) lub całych klas architektury krajobrazu, ogrodnictwa, technologii żywienia i małej gastronomii, sprzedawców, logistyków, agroturystyki, obsługi ruchu turystycznego itp.
 • Termin praktyki, przebieg i sposób wynagrodzenia do uzgodnienia indywidualnie.
 • Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

  

 

Staże

W terminie: marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień.

Już od marca zapraszamy wszystkich chętnych do odbycia stażów zawodowych w naszej firmie. Posiadamy kilka miejsc w różnych działach. Prosimy o składanie pisemnej aplikacji e-mailem (CV z listem motywacyjnym na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ). Staż musi trwać minimum 3 miesiące i kończy się certyfikatem firmy Hortulus. Istnieje możliwość zatrudnienia po stażu.