Drukuj

 

Już w przyszły weekend (15-16 lipca)  goście, którzy odwiedzą Ogrody Hortulus Spectabilis będą mogli dowiedzieć się, które kwiaty są jadalne oraz poznać ich wyjątkowe smaki oraz niekonwencjonalne sposoby wykorzystania.

Tradycyjnie podczas festiwalu odbędzie się gotowanie w plenerze ogrodu. W serwowanych potrawach wystąpią znane, ogrodowe kwiaty jadalne. Pokaz kulinarny z udziałem zaproszonych kucharzy, połączony będzie z degustacją kwiatowych przysmaków. Na tych, którym zasmakuje kwiatowa kuchnia i zechcą włączyć kwiaty do codziennego jadłospisu, czekają przepisy na wybrane dania.

Nowością tegorocznej edycji festiwalu, będą zmagania przedstawicieli zachodniopomorskich powiatów w konkursie kulinarnym – Cały ogród na talerzu! Uczestnicy przygotują trzy potrawy konkursowe: przystawkę lub zupę, danie główne oraz deser. Ocenie jury podlegać będą: walory smakowe i estetyczne dania, stopień trudności wykonanej potrawy oraz stopień wykorzystania w niej kwiatów jadalnych. Dodatkowo, wyjątkowym wyróżnieniem dla jednej z grup będzie nagroda publiczności - HIT FESTIWALU.

W czasie trwania festiwalu, odbędzie się kiermasz. W bogatym asortymencie stoisk wystawczych, każdy znajdzie coś dla siebie. W sprzedaży pojawią się produkty tradycyjne i regionalne, aromatyczne miody, kwiatowe przetwory i nalewki, świeże zioła oraz szeroka gama artykułów, nie tylko spożywczych, zawierających kwiaty.

Podczas festiwalu nie zabraknie również porad ekspertów. Zaproszeni goście specjalni, podzielą się swoją wiedzą kulinarną oraz ogrodniczą. W tym roku oprócz kulinarnego zastosowania kwiatów, przedstawimy również kwiaty w kosmetyce. Uczestnicy tegorocznej edycji, będą mogli wziąć udział w zabawach i warsztatach tematycznych.

To oraz wiele innych atrakcji i inspiracji, czekać będzie na uczestników II Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych. Zapraszamy w godzinach 1100 - 1700.

 

W tym roku, tematem przewodnim II Kulinarnego Festiwal Kwiatów Jadalnych jest:

Róża - królowa smaku i zapachu.

 

Zapraszamy 15-16 lipca 2017 r. do Ogrodów Hortulus Spectabilis w Dobrzycy!

 

 

UWAGA!

Informujemy, że w tych dniach między Ogrodami Tematycznymi Hortulus i Ogrodami Hortulus Spectabilis będzie kursował bus firmy AirBus.

 


Pierwsza edycja Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych w Ogrodach Hortulus Spectabilis już za nami...