plendenorusv

 

Ogrody Tematyczne Hortulus

czynne są od poniedziałku do soboty w godzinach: 9.30 - 16:00

 

Ogrody Hortulus Spectabilis

czynne są od poniedziałku do soboty w godzinach: 10.30 - 15:30

 

Więcej informacji: tel. 602-610-041 

Już 24 września 2023 w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy odbędzie się VI Dyniowe Garden Party


 

Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy po raz kolejny zapraszają na największe święto dyni na Pomorzu Zachodnim - Dyniowe Garden Party 2023


Już 24 września 2023 w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy odbędzie się VI Dyniowe Garden Party. Przygotowania do tego święta trwają już od maja, wówczas posadzono ponad 40 odmian dyni w tym Hokkaido, Bambino, Champion czy najbardziej okazałe Atlantic Giant. Te oraz inne odmiany posłużą podczas tegorocznego imprezy jako składniki dań, rekwizyty do zabaw oraz elementy dekoracyjne.


Dyniowe przysmaki
Z ekologicznych warzyw uprawianych w Ogrodach Hortulus przygotowane zostaną smaczne dania. Główną atrakcją będzie gotowanie zupy dyniowej. Nie zabraknie również pysznych, rozgrzewających dań, w skład których wchodzić będą sezonowe warzywa z upraw w sposób ekologiczny z warzywników Ogrodów Hortulus Spectabilis. W tym roku w menu pojawią się oprócz zupy dyniowej, dyniowe kociołki z gulaszem czy słodkości z dynią. 

 

Dyniowa Gonitwa – sztafeta z przeszkodami, zgłoś się już teraz  http://bitly.pl/8cUnY
Gonitwa jest formą sztafety, w której uczestnicy zamiast pałeczki przekazują sobie dynię. W Gonitwie nie tylko szybkość biegaczy ma znaczenie. Tutaj kluczowe jest szczęście! Drużyny przed startem wylosują dynie z którą pobiegną. Przekrój okazów jest olbrzymi od 1 do nawet 30 kg.  Po biegu będzie można zważyć swoją dynię.

W biegu mogą wziąć udział drużyny liczące od 2 do 5 osób. Na dystansie niespełna 1000 m utworzone zostaną 4 punkty zmiany uczestników oraz 4 przeszkody. Bieg jest formą zabawy, do udziału zapraszamy wszystkich fanów biegania, amatorów i rodziny z dziećmi. Zgłoszenia do Gonitwy przyjmowane są do dnia 22.09.2023 r.  Dodatkowe zapisy osób chętnych będą się odbywać w miarę wolnych miejsc, dnia 24.09.2023r. w godzinach 10.30 – 11.30 u osoby prowadzącej Biuro Gonitwy, na terenie Ogrodów Hortulus Spectabilis.


Dyniowe animacje i inne atrakcje

Na uczestników wydarzenia czekać będą również zabawy ruchowe i plastyczne. Wśród nich znajdują się m.in.:  Dla dzieci  – skoki w workach, rzuty do celu, wyścigi z dynią; dla dorosłych – drążenie dyni na czas, pestkowanie dyni, walka o dynię; dla rodzin – toczenie dyni czy szacowanie wagi dyni. Podczas wydarzenia odbędzie się również oficjalne ważenie i mierzenie największych okazów dyni wyhodowanych w Ogrodach Hortulus. Uczestników wydarzenia zapraszamy również na animacje plastyczne.


Dyniowe aranżacje i  konkurs Dyniowych Cudaków

Dyniowe aranżacje zdobić będą całe ogrody, od dużych konstrukcji, aż po małe elementy
dekoracyjne. Aranżacje wykonane zostaną z patisonów, kabaczków, dyni oraz najpiękniejszych jesiennych bylin i traw. Goście tegorocznej edycji będą mieli również szansę na zaprezentowanie własnych dyniowych dzieł. Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs Dyniowych Cudaków.

 

Konkurs Florystyczny „ Dekoracje dyniowe na stoły ogrodowe”

Miłośników florystyki zapraszamy do zgłoszenia się do otwartego konkursu „ Dekoracje dyniowe na stoły ogrodowe”.  Prace przygotowane zostaną podczas wydarzenia z kwiatów i dyni wyhodowanych w Ogrodach Hortulus. Do konkursu mogła zgłosić się osoby dorosłe przez zgłoszenie na Facebooku lub w dniu wydarzenia. Uwaga liczba miejsc jest ograniczona.

 


Wycieczka po ekologicznych warzywnikach Ogrodów Hortulus Spectabilis i dyniowe ciekawostki
Będzie to niezwykły, pełen wiedzy spacer. Podczas wycieczki dowiecie się jak uprawiać warzywa w sposób ekologiczny. Warzywniki w Ogrodach Hortulus prowadzone są z wykorzystaniem zasad kalendarza księżycowego. Wśród wielu popularnych i standardowych warzyw, znajduje się tu również szeroka kolekcja zapomnianych gatunków (rzepa, jarmuż, topinambur) oraz nowych odmian warzyw np. żółte i bordowe marchewki, kolorowa kukurydza, pomidory w różnych odmianach. Będziecie mogli również zobaczyć jak uprawiane są tykwy. Dodatkowo dla gości głodnych wiedzy przygotowane zostały tablice z dyniowymi przepisami ciekawostkami.


Stoiska wystawiennicze
Jeszcze przed zimą warto uzupełnić domową spiżarnię! W ofercie wystawców znajdą się: miody, konfitury, marynaty, octy oraz soki i inne.

 

Dyniowe Garden Party to doskonała okazja aby zobaczyć Ogrody Hortulus Spectablis w jesiennej szacie. O tej porze roku podziwiać można najpiękniejsze jesienne byliny, kwiaty rabatowe, szumiące trawy oraz złocące się liście krzewów i drzew. Dyniowe aranżacje zdobić będą całe Ogrody Hortulus Spectabilis. Zrób sobie zdjęcie przy jednej z naszych aranżacji i oznacz je na Instagramie #dyniawhortulusie Wasze zdjęcia będziemy udostępniać na naszym profilu na Instagramie!

 

Zapraszamy!

 

 


plakat VI DGP - rgb
DSC_0667_xs
DSC_0705_xs
DSC_0811_xs
DSC_0818_xs
DSC_0888_xs
DSC_0890_xs
DSC_0896_xs
DSC_0977_xs
DSC_0990_xs
DSC_1055_xs
DSC_1079_xs
DSC_1269_xs
DSC_1272_xs
DSC_1338_xs
DSC_1410_xs
DSC_1425_xs
DSC_1428_xs
DSC_1433_xs
DSC_1466_xs
DSC_1469_xs
DSC_1581_xs
DSC_1629_xs
DSC_1633_xs
DSC_1666_xs
DSC_1699_xs
DSC_1710_xs
DSC_1723_xs
DSC_1743_xs
DSC_1819_xs
DSC_1828_xs
DSC_1906_xs
DSC_1932_xs
DSC_1986_xs