Drukuj
Dzień Świra 2021

 

Za nami Dzień Świra – maskarada w labiryncie! V edycja Dnia Świra odbyła się 22 sierpnia 2021, tradycyjnie już, w Ogrodach Hortulus Spectabilis. Wydarzenie odwiedziła rekordowa liczba przebierańców. W tym roku podziwiać można było kreacje ponad 250 osób!

Ta edycja była wyjątkowa ze względu na bardzo duży udział grup - kilku osobowych paczek znajomych i rodzin z dziećmi, które często przybywały do Ogrodów również w towarzystwie przyjaciół! Nie ważne jednak, czy do ogrodów w przebraniu przybyło się w pojedynkę, w duecie czy grupie, ważna była przede wszystkim dobra zabawa!  A tej nie brakowało.  

Przebierańcy chętnie pozowali do zdjęć, witali się z nieprzebranymi gośćmi ogrodów i odgrywali teatralne scenki. Dolmen szczególnie upodobał sobie Spiderman, w Glorietcie urzędowały damy dworu, a w Warzywniku można było spotkać czerwonego kapturka. Nieźle zdziwić można było się również w labiryncie, gdzie przechadzali się smok, krasnoludki, księżniczki i wojownicy! Niezwykłą starannością wykonania, szczególnie zachwyciły kreacje grupy, która w ogrodach zameldowała się pod nazwą Rozważni i Romantyczni. Suknie inspirowane epoką renesansu okazały się ręcznie szytą pracą jednej z Pań.

Wszystkie kreacje uczestników zachwycały bogactwem kolorów i pomysłowością. Teraz czas wybrać najlepszego przebierańca lub przebraną ekipę. Konkurs odbywa się dwuetapowo. Nasza komisja z pośród wszystkich uczestników wybrała 49 zdjęć grup lub pojedynczych osób. Teraz oddajemy sprawy w Wasze ręce. 24 sierpnia na profilu https://www.facebook.com/HortulusSpectabilis ukarze się galeria zdjęć finalistów.  Zwycięży ten lub ci, którzy pod swoim zdjęciem uzyskają największą liczbę polubień. Głosowanie trwa do 31.08.2021 r., do godz. 12:00. Pamiętajcie, że liczą się tylko głosy oddane pod zdjęciami w poście konkursowym. Polubienia przyznawane pod innymi zdjęciami nie są brane pod uwagę. Zapraszamy do zabawy. 

Zapraszamy na kolejną edycję Dnia Świra!