Polish English German Norwegian Russian Swedish

Od 20 kwietnia Ogrody Tematyczne czynne są od poniedziałku do soboty w godzinach 9:30-18:30 oraz w niedzielę i święta od 10:00 do 18:00. Ogrody Hortulus Spectabilis czynne są od wtorku do niedzieli w godz. 10:30-17:30.

 

W Ogrodach Hortulus Spectabilis zobaczyć można olbrzymie, ponad 2 ha warzywniaki. W tym sezonie w warzywniakach staną tablice dedykowane naszym najmłodszym gościom. Tablice poświęcone będą warzywom, które rosną na grządkach. Dzięki nim dzieci będą mogły dowiedzieć się różnych ciekawostek o warzywach, ich uprawie, właściwościach i zastosowaniu.

Dodatkowo z tej okazji przygotowujemy kolorowankę. Książeczka przedstawia postacie  popularnych oraz zapomnianych warzyw. Opracowanie zawiera opisy oraz ilustrację ponad 30 roślin oraz ćwiczenia edukacyjnych do wykonania. Dzięki tej książce dzieci poznają barwny świat warzyw - warunki ich uprawy oraz sposoby ich wykorzystania. Książka bawi i uczy, wspiera edukację przyrodniczą dzieci.

Wiemy, że teraz spędzacie w swoich domach i ogrodach dużo czasu. Z tej okazji kilka stron z kolorowanki możecie pobrać i wydrukować we własnym domu.

Pobierz kartę:

- ziemniak

- groszek

- brokuł