Drukuj

 

Wiosna to czas ogrodowych porządków, ale nie możemy zapomnieć o wprowadzeniu wiosny do naszych domów. Nic tak nie podkreśli wiosennego nastroju, jak kwiaty cebulowe w doniczkach. Niech narcyzy, tulipany, szachownice czy słodko pachnące hiacynty udekorują Wasze stoły i parapety.

 

Rośliny cebulowe nie lubią zbyt wysokich temperatur. Najdłużej kwitnąć będą w niezbyt ciepłych miejscach w temperaturze około 20°C. Rośliny cebulowe po przekwitnięciu możemy posadzić w ogrodzie. Wówczas będziemy się nimi cieszyć następnej wiosny tym razem na rabacie.

Gotowe dekoracje z kwiatów cebulowych możecie kupić w kwiaciarniach. My zachęcamy jednak do stworzenia własnych kompozycji. Wtedy będą  one wprost szyte na miarę do Waszego wnętrza. Pierwszym krokiem będzie zakup odpowiednich kwiatów w Centrum Ogrodniczym. Rośliny cebulowe dają ogromne możliwości jeżeli chodzi o paletę barw i kształty kwiatów.

Charakteru aranżacji można dodać odpowiednim naczyniem, w którym posadzimy kwiaty. Możemy postawić na kontrast  lub stonować kompozycję, tak aby to kwiaty grały pierwsze skrzypce.  Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama donic i mis w których możemy je posadzić. Sprawdźcie je tutaj. Warto pomyśleć również  o niestandardowych naczyniach. Tutaj sprawdzą się przedmioty typu duże filiżanki czy wazony: zobacz tutaj.

Każdą kwiatową aranżację warto podkreślić dodatkowymi elementami. Zbliżają się święta Wielkanocne. Kwiatowe aranżację można uzupełnić figurkami zajączków, ceramicznymi jajeczkami lub innymi ozdobami. W sklepie on–line znajdziecie ich mostów: https://sklep.hortulus.com.pl/swieta-wielkanocne/

Wprowadzając do domów nowe wiosnę aranżację nie możemy zapomnieć również o domownikach ;) Mamy na myśli tu oczywiście kwiaty doniczkowe. Warto zając się nimi po zimie. Kwiaty potrzebują teraz częstszego zraszania i podlewania. Jest to również odpowiedni moment na przesadzenie roślin oraz ich nawożenie.